За 164-ти път пред парламента се събраха недоволните от правителството, които настояват за оставка на кабинета и избори. По традиция шествието тръгна от Министерския съвет и стигна до паметника на Цар Освободител.
На това място в понеделник протестиращите, заедно с политици и дисиденти от Западна Европа, ще представят своя национална платформа за развитие.
Те ще поканят около осемте точки в платформата да се обединят и десни партии като ГЕРБ и Реформаторския блок.
Организаторите издадоха, че една от точките ще бъде искането на закон за операция „Чисти ръце” и за преглед на целия преход на България.
-
Една година от окупацията на Алма Матер
-
На #ДАНСwithme задържани няма, записани са личните данни само на 21 души
-
Оградите пред парламента били незаконни дарения от фирми за МВР (ОБНОВЕНА)
-
Протестиращите с прощална снимка пред парламента
-
Парламентът се освободи от депутатите и от оградата (ОБНОВЕНА)
-
1 г. протести: Време е за „ДАНСnomore” (СНИМКИ)
-
Една година #ДАНСwithme - акции в цялата страна
-
333-ия ден на #ДАНСwithme остана неуважен от успелия човек на 33
-
300 дни протести - Пеевски отново на фокус
-
Младежи на протест срещу увеличените заплати на депутатите
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google