За поредна вечер недоволството на ранобудните студенти и традиционната антиправителствена демонстрация се сляха в общ протест.
В съботния следобед на стълбите на главния вход на Ректората на Софийския университет беше организиран в подкрепа на Ранобудните студенти. Музикалното събитие все още не е приключило, затова младежите решиха да не ходят на шествие.
Към тях се присъединиха и гражданите от традиционния антиправителствен протест. Движението в района на Ректората бе спряно, като ограничението важеше за частта от бул. „Цар Освободител” от „Орлов мост” до Народното събрание, както и част от бул. „Васил Левски”.
Малко след 20:00 часа група от протестиращите се отдели от множеството на концерта и тръгна към „Орлов мост”. Протестиращите блокираха движението на едно от най-възловите кръстовища за десетина минути, след което бяха обградени от полиция и помолени да напуснат пътното платно. До напрежение и сблъсъци не се стигна.
Малко преди 21:00 часа концертът беше ограден от органите на реда и движението по булевард „Цар Освободител” беше пуснато.
След близо 10-часово заседание Националното представителство на студентските съвети не успя да излезе с позиция за протестната вълна и окупацията на висши училища.
В 11-я ден на студентско недоволство Ранобудните отново организираха временни пътни блокади и опитаха да окупират още университетски зали с искане за оставка на властта.
Бъдещите висшисти от УНСС и Алма Матер опитаха да завладеят 3006-та аудитория в стопанското висше училище. Младежите чакаха пред залата премиера Пламен Орешарски, който трябваше да изнесе лекция по инвестиции. Той обаче не дойде.
„Преди малко показахме своето недоволство към г-н Пламен Орешарски, тъй като той е вписан като преподавател, но не изпълнява своите задължения”, коментира студентът от УНСС Тодор.
Студентите от Театралната академия и днес блокираха за кратко движението в столичния център - този път с пантомима, която да говори вместо тях.
„Голяма е обществената подкрепа за нас. Списъкът с преподавателите достигна 400 подписа. Така че, бавно напредваме като една снежна топка, която набира скорост надолу по склона”, обясни студентът от Софийския университет Борис Рангелов.
Според проведения в Медицинският университет в София референдум за и против окупациите, 65% от участвалите близо 2000 бъдещи медици са против.
В Шумен цял ден заседава общото събрание на Националното представителство на студентските съвети. Към момента е ясно, че те са готови за диалог с образователното министерство.
„Има много различни мнения и ние трябва да ги обединим, нормално е решението да е трудно”, коментира Яна Вангелова, зам.-председател на Националното представителство на Студентските съвети.
Листовки „украсиха" една от стените на студентските общежития във Велико Търново. Под мотото „Колега, събуди се! Окупаторите подмениха исканията ни." са изброени нови пет искания.
Анонимни студенти настояват за образование без студентски такси, ремонт на студентските общежития, повече пари за библиотеките, безлихвен студентски кредит и по-високи стипендии. Според окупаторите това е провокация, в която не виждат смисъл, защото винаги са отворени за диалог със своите колеги.
„Щом са анонимни това означава, че има хора, които се страхуват да си заявят позицията. Например, ние които сме тук ясно сме заявили изискванията си и заставаме с лицата си и с имената си пред всички. Щом тези хора се крият, значи те има какво да крият”, посочи студентката Марина Братанова, която подкрепя окупацията.
Окупацията и денонощните дежурства продължават в общо седем висши училища.