Разбитата в Бургас наркобанда не била от ММА бойци. Това твърдят от Федерацията по бойното изкуство.
Задържаните за производство и силово разпространение на наркотици в Бургас са копирали една от най-бруталните улични банди в света.
В района, в който месеци наред е работела свръхмодерна нарколаборатория, хората говорят за свирепата банда и й приписват много престъпления.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Членовете на наркобандата са млади, атлетични, добре тренирани. Според Федерацията по ММА обаче са или самозвани ММА бойци, или участват на незаконни състезания.
"Най-вероятно тези лица бият по крушата, но не означава, че са ММА бойци, защото ги няма в нашите регистри”, заяви председателят на Федерацията Станислав Недков.
Престъпната група е действала изключително конспиративно, но и брутално – често с побоища. Точно като американската гангстерска банда – МС-13, от която са взели пример.
МС-13, вдъхновила не един кино режисьор, е една от най-смъртоносните улични банди, част от т.нар. Мексиканска мафия.
„Занимават се с наркотрафик, поръчкови убийства и всичко, за което можете да се сетите, свързано с бандитска дейност”, обясни Христофор Караджов.
Смята се, че днес МС-13 има десетки хиляди членове. Бандата е със строга йерархия и код на поведение.
Четирите смъртни гряха са доносничество, страх, неподчинение и хомосексуализъм.
Характерно за членовете на бандата са специфичните им татуировки.
Освен в Щатите, ганстерската банда има клонове в Мексико и в голяма част от Централна Америка, където отделни населени места са изцяло под контрола на МС-13.