Мотористи скриват регистрациите си, стоящи традиционно отзад, с черни ластици или сини ленти в района на Мездра, предават кореспондентите на bTV в региона.
Така, ако нарушат правилата и ги заснеме камера, нито лицата, защото са с каски, нито номерата могат да бъдат установени.
От полицията казаха, че са наясно с триковете, но е твърде опасно да се предприеме преследване, ако се установи нарушение на момента, защото мотористите се движат много бързо и може да се стигне до риск за живота на някой от участниците в движението.
Снимка:
Цветелин Цветанов
Според наши източници има и други хитрини. Номерът се покрива със специално прозрачно фолио, което камерите не могат да разчетат. И нарушителите пак се измъкват.
Снимка:
Цветелин Цветанов
Очевидно трябва да се въведат промени - или нормативната база да се коригира, или останалите участници в движението да станат непримирими към подобен тип нарушения и да сигнализират.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK






















