Ограничения в движението ще има на участъци от автомагистралите (АМ) „Хемус“ и „Тракия“ днес и утре (24 април), съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ).
Днес от 10:30 до 14:00 ч. се ограничава движението в посока София от 8-ми км до км 0 на магистрала „Хемус“ за геодезическо заснемане във връзка с предстоящо изработване на технологичен проект за ремонт на отсечката.
Към 12 часа днес вече имаше километрично задръстване на влизане в София. Поредните ремонти на магистрала „Хемус“ изненадаха шофьорите.
Трафикът ще се пренасочва от пътен възел „Яна“ по път I-1 Ботевград – София до пътна връзка при км 0 преди Софийския околовръстен път.
Също днес от 14:30 до 16:00 ч. движението от 14-и до 8-ми км на АМ „Хемус“ в посока София ще се осъществява в една лента за геодезическо заснемане. Ще бъде ограничено преминаването в активната лента, като движението ще се извършва в изпреварващата.
Днес и утре от 9:00 до 16:30 ч. движението при 23-ти км на АМ „Тракия“ в двете посоки ще е в една лента за отваряне на „прозорец“ в средната разделителна ивица на магистралата за аварийно преминаване от едно платно в друго, във връзка с бъдещи ремонтни дейности на асфалтовата настилка в участъка.
От АПИ предупреждават, че ще бъде ограничено преминаването в изпреварващите ленти в двете платна, като трафикът на моторните превозни средства ще се осъществява в активните ленти.
Необходимо е шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост, като следват стриктно поставената пътна сигнализация, съветват от пътната агенция.
И апевлират водачите да шофират отговорно и да не използват аварийната лента за изпреварване въпреки задръстването, защото това е опасно за всички.
Временна организация на движението и в тунел "Железница" на автомагистрала "Струма" заради поверка на асфалта.
Трафикът ще се осъществява поетапно в една лента в двете тръби на тунела.
Ограничение на движението ще има освен в тунела в участъка преди и след него. То ще се извършва поетапно в една лента първо в платното за Кулата, след това в платното за София. В района скоростта ще е ограничена до 90 километра в час.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK