КАТ изкарва целия си арсенал от мобилни камери на пътя. Но въпросът е откога? Оказа се, че освен наредбата за видеонаблюдението трябва да се изпълнят и други условия.

Както още вчера ви съобщихме, наредбата за мобилните камери с електронни фишове вече е в сила. Пътна полиция обаче не може да я приложи. Причината - все още няма пътни знаци. А те са задължителни и ще бъдат поставяни на всички места, които се контролират от камери. Пътен знак ще посочва и зоната за видеонаблюдение.

bTV потърси причината за забавянето и отговор на въпроса - изработват ли се вече пътните знаци. Получихме противоречиви информации.

След поредица от въпроси днес стана ясно, че общината тепърва ще възложи изработването на пътните знаци. И то след като постъпи искане от МВР.

Пътна полиция трябва да предостави и списък с местата, където ще се поставят знаците и ще работят камерите. В Столична община такъв все още няма.

До късния следобед и в община Пловдив не беше получено официално писмо от полицията с искане за поставяне на знаци.

Шофьорите са доволни. Контрол трябва да има.

При така създалата се ситуация работата на мобилните камери с фишове се отлага. За неопределен срок. Засега.

МВР отговори, че знаците вече се изработват. Камерите излизат на пътя в понеделник.

Не получихме отговор от МВР коя е фирмата, която изработва пътните знаци, нито повече подробности. Част от знаците ще са преносими и вероятно затова не е използвана процедурата - чрез възлагане на общината.

Въпросът кой ще изработи постоянните пътни знаци и кой всъщност не си свърши работата остава висящ. bTV ще следи темата.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement