Тежка катастрофа на Подбалканския път София - Бургас взе 2 жертви и изпрати 8 души в болница, сред тях и деца. Инцидентът стана край село Дъбово, близо до Мъглиж.

На прав участък са се ударили три коли и камион. Предполага се, че водачът на единия автомобил е заспал зад волана и е навлязъл в насрещното платно в посока Бургас.

Камионът опитал да избегне сблъсъка със завой надясно, но мерцедесът се врязал в него. Последвал е удар с още две коли.

Двама души са загинали на място. Осем са настанени в старозагорската болница. Сред тях са две деца - на 2 и на 5 години. Те са без опасност за живота.

И двете деца не са ползвали защитни столчета или предпазни колани.

Според зам.-кметът на Мъглиж коментира, че в участъка често стават катастрофи, защото не се спазват ограниченията на скоростта.

  • Две верижни катастрофи с общо 12 автомобила на АМ „Тракия“
  • Патрули под прикритие и засилени проверки преди празниците: Къде има тапи?
  • Засилени мерки за сигурност на Великден, на крак са 980 екипа на полицията
  • Жена е в болница, след като се блъсна с тротинетка в камион
  • Катастрофата край Български извор: Гумите на буса, ударил се в тежкотоварен автомобил, били на 10 г.
  • Румъния и Сърбия изпреварват България по брой на загиналите в пътни катастрофи през 2024 г.
  • Иван Шишков за мерките срещу войната на пътя: Държавата върви след проблема
  • Моторист загина след удар в бус
  • Мъж е с опасност за живота, след като каруцата му е пометена от влак
  • „Стига смърт на пътя“: Протест и в София подкрепя недоволството на хората в Телиш