Директор на МБАЛ - Сливен определя като лична атака срещу него думите на началник на кабинета на министъра на здравеопазването в оставка доц. Васил Пандов, свързани с открити нарушения в болница.  

След проверка на "Медицински надзор" бяха изнесени данни за нарушения в болници у нас, като най-фрапиращи бяха открити в многопрофилната болница в Сливен. Там проверката е установила, че във вътрешния правилник на болницата е утвърдено децата да се връзват и то не само през деня, както и нарушения в сферата на обществените поръчки.

„Смятам, че атаката е персонално срещу мен. Болницата стои добре. Приемам го така, защото като председател на Сдружението на областните болници съм казвал своето мнение нееднократно пред Министерството на здравеопазването, пред НЗОК и Здравната комисия в НС, че това, което се прокарва като политика спрямо областните болници, ще доведе до рязко влошаване на тяхното финансово състояние до края на годината“, каза д-р Владислав Петров - директор на МБАЛ "Д-р Иван Селимински" Сливен.

Той отхвърля обвиненията за нарушения в сферата на обществените поръчки като несъстоятелни и е категоричен, че през последните четири години не са констатирани нередности от проверяващите органи по отношение на проведени обществени поръчки и документацията по тях. Няма издадени актове нито на изпълнителния директор, нито на длъжностни лица от болницата. Преди повече от четири години е установено нарушение от АДФИ за задържане на гаранция повече от 30 дни, за което директорът е платил глоба от 100 лева.

По отношение на обвиненията за невзети мерки при установените случаи на фиксиране на деца в Педиатричното отделение д-р Петров казва:

„След този случай беше извършена проверка от Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ и Държавната агенция за закрила на детето. Бяха дадени препоръки какво допълнително можем да включим към Правилника за вътрешния ред на болницата, за да се регламентира ясно защо, кога, как и за колко време може да бъде фиксирано дете при венозна инфузия. Направихме корекции на всички документи. Изготвихме изцяло нов правилник, в който подробно описахме всичко това и не виждам защо бивам обвинен, че в нашите правилници това го има. Трябва да го има в правилника на всяка болница, защото тези случи са за деца, които са без майки и е опасно да бъдат оставени сами с включена венозна инфузия. Бяха наложени дисциплинарни наказания на цялата смяна, която е била на работа, на началника на отделението и старшата медицинска сестра за неосъществен контрол. Сега се правят ежеседмични проверки от зам.-директора по медицинските дейности и гл. медицинска сестра, както и ежедневни проверки от старшата сестра и началника на отделението. Считам, че сме предприели всички мерки, за да се прекрати тази практика.“