Зенит спечели 2:0 като домакин дербито с ЦСКА (Москва), което откри 13-ия кръг на руската Премиер лига.

Георги Миланов игра цял мач за гостите от столицата и показа добра игра и борба по терена. Българинът обаче направи грешка при първия гол в срещата, след като в опит да отклони една топка в подстъпите на наказателното поле, той изведе Роман Широков и последният откри резултата в 16-ата минута.

И другото попадение падна през първото полувреме и бе дело на Хълк в 45-ата минута.

С успеха Зенит се укрепи още по-здраво на първото място. Тимът от Санк Петербург е с актив от 35 точки и макар да е с мач повече, то той има преднина от 15 точки пред Локомотив (Москва) и Спартак (Москва). ЦСКА остава на 5-а позиция с 21 точки, а за "армейците" това бе 3-та поредна загуба в руския шампионат и общо 5-и мач без победа.