Касъмпаша отстъпи с 1:2 на собствен терен на Ескишехирспор и пропусна възможността да се доближи съвсем до 4-ия в турското първенство Бешикташ. След това поражение Касъмпаша остава 5-и с 46 точки от 31 мача, а Ескишехир се придвижи на 9-о място с 42.

Българският полузащитник Георги Сърмов влезе в 65-ата минута на мястото на бившия германски национал Фабиан Ернст при резултат 1:1. Уникална грешка на защитника Санджак Каплан обаче опропасти усилията на домакините, след като той събори в наказателното поле Хюриет Гюджер и съдията отсъди дузпа. Диего Анджело, който вкара и първото попадение за гостите, се разписа от 11-те метра и трите точки заминаха за Ескишехир. Сенияд Ибричич откри резултата за домакините в 6-ата минута, а в 59-ата Диего Анджело изравни.

Сърмов беше оценен с две звезди за представянето си.
Във втора дивизия Николай Димитров игра 87 минути за Самсунспор, който трябваше да се задоволи само с 0:0 на собствен терен със сензацията Трабзон Караденизспор. Самсунспор е на 15-о място, точно над чертата на изпадащите, с 35 точки два кръга преди края на първенството. След тях в зоната са Карталспор с 34, Тавшанлъ Линийтспор с 32 и Анвкарагюджу с 29. Бившият футболист на Левски беше заменен от Ахмет, след като няколко негови опити да организира голова атака не бяха подкрепени от съотборниците му. За играта си Димитров беше оценен с две звезди.

Равенството пък попречи на гостите да се надяват на директна промоция. Те остават на 3-о място с 50 точки, колкото има Манисаспор след тях. Два от новите членове на турската Суперлига за новия сезон вече са ясни- Чайкур Ризеспор и Ерджийесспор.