ПСВ (Айндховен) записа разгромен успех с 6:1 при гостуването си на АДО (Ден Хааг) от 13-ия кръг на холандската Ередивизи.

И в този мач националът Станислав Манолев не получи шанс за изява и изгледа победата от резервната скамейка.

ПСВ дръпна с три гола още през първто полувреме, когато Лусиано Нарсинг в 14-ата, Кевин Строотман в 23-ата и Дрис Мертенс в 33-ата минута се разписаха.

След почивката събитията на терена не се промениха особено. В 54-ата минута Грегориньо Винялдум вкара нов гол за ПСВ. След това Чарлтън Висенто върна един гол за АДО в 62-ата минута, но Тимъти Дерик и Орландо Енхелаар в 72-ата и 81-ата минута довършиха съперника за крайното 6:1.

Така ПСВ продължава да води в класирането с 33 точки, а АДО е девети с 16 точки.