"Българският" Амкар изпусна доста нелепо победата при гостуването си на Ростов и двата тима направиха равенство 3:3 в среща от 22-рия кръг на руската Премиер лига.

С трима българи в състава си тимът от Перм водеше с 3:1 до 89-ата минута, но в последните минути домакините вкараха два гола и се добраха до точката.

Георги Пеев и Благой Георгиев бяха титуляри. Първият бе заменен от Захари Сираков в 75-ата мин., а Георгиев игра целия мач. Петър Занев отново не игра.

Амкар поведе още в 5-ата минута с гол на Вавжиняк, а в 18-ата Калачев изравни. В 28-ата мин. Георгиев бе в основата на втори гол за отбора си със страхотен дълъг пас, след който Ожуде прониза вратата на Ростов. Гостите поведоха и с 3:1 в началото на второто полувреме чрез Коломейцев, но в 89-ата Дзюба и Дяков в 90-ата мин. донесоха точката на домакините.

Амкар е с 35 точки на 6-а позиция, точно под местата, даващи право на участие в евротурнирите с изоставане от 2 точки от ЦСКА (Москва), но и мач повече. Ростов е 8-и с 29 т.