Българският защитник Велин Дамянов подписа договор с полския клуб от трета дивизия Хробри (Глогов), съобщиха от пресслужбата на клуба. Дамянов идва от лидера в българската "Б" група Нефтохимик, където през есента има пет мача и вкара един гол - победния при успеха с 2:1 над Спартак 1919 (Плевен) като гости.

Започнал кариерата си като дефанзивен халф, досега кариерата на Велин Дамянов минава основно в бургаски отбори. През 2008 година той привлече интереса на два италиански тима, но контузията в коляното му попречи да се премести на Апенините.

Продължителността и други детайли по контракта не се споменават от официалната страница на Хробри. Високият 197 сантиметра бранител игра в четири проверки за Хробри, както и 20 минути при вчерашната победа с 4:0 над Слеза (Вроцлав).

Треньорът Ириниуш Мавмрот го хареса още във втория мач, а привличането му е част от опита на отбора да се измъкне от втората половина на западната трета дивизия.