Българските кикбоксьори спечелиха две европейски титли и четири бронзови медала на първенството за мъже и жени, което приключи в събота в Анкара.

Шампиони станаха Емануил Димитров в стила Лайт контакт до 79 кг и Владимир Вълев в надпреварата по К1 до 71 кг. И двамата продължиха страхотното си представяне от миналата година, когато спечелиха световни титли.

С бронзови медали пък се завърнаха Петър Живков (Лайт контакт до 74кг), Пламена Цигуларова (К1), Милен Маринов (К1 до 51кг) и Сергей Александров (Лоукик до 75кг).

С това отличие Александров взе поименна квота за Олимпийските игри за бойни спортове "SPORT ACORD COMBAT GAMES 2013", на които домакин ще бъде руският град Санкт Петербург.

На шампионата на Стария континент в Анкара взеха участие 628 състезатели от 38 държави.