Българинът Даниел Иванов-Аоияма завърши с победа участието си на Големия пролетен турнир по сумо в Осака. "Маегашира-5" Аоияма победи в последния кръг "маегашира 12" Чийомару, използвайки техниката "ошидаши".

Българинът приключва надпреварата с положителен баланс от 9 победи и 6 поражения.

Както е известно, другият българин Калоян Махлянов-Котоошу напусна състезанието заради контузия в рамото, след което обяви, че прекратява състезателната си кариера.

"Одзеки" Какурю спечели първа купа на Императора в кариерата си. Той се справи в последния кръг с Котошогику и завършва турнира с 14 победи и 1 поражение.

Освен това монголецът Какурю покри и условията, за да бъде издигнат в най-високия ранг в сумото "йокодзуна".

Великият шампион Хакухо отстъпи в последния ден пред "йокодзуна" Харумафуджи. Двамата завършва турнира с баланс от 12 успеха и 3 поражения.