Юношеският национален отбор на България до 16 години спечели турнира на УЕФА за развитие на таланти, който се проведе в Брестник и Пловдив. В последния си мач момчетата на Петър Пенчевзавършиха 0:0 с Турция, а при дузпите южните ни съседи бяха по-точни и триумфираха с 4:3. В същото време Грузия победи Кипър с 1:0 и така три тима финишираха с актив от по 6 точки - България, Турция и Грузия. "Лъвовете" се оказаха с най-добра голова разлика и завоюваха първото място.

Представителите на УЕФА единодушно определиха срещата между България и Турция за най-качествената по време на надпреварата, въпреки че попадения не паднаха. А и двата тима имаха своите шансове да спечелят в редовното време. Още в 4-ата минута Догуш Кан се измъкна сам срещу Димитър Митов. Ударът му бе отразен от вратаря, а при добавката Волкан Пала стреля в аут. В 7-ата минута българите откраднаха топката близо до наказателното поле на гостите, Ангел Максимов шутира, получи се рикошет в защитник и се наложи Тарик Четин да прави плонж в последния момент, за да избие. В 13-ата минута Александър Георгиев изпълни пряк свободен удар, а Четин легна в долния ляв ъгъл и изби извън наказателното поле. В 25-ата минута дойде една от най-сериозните опасности пред турската врата. Ангел Максимов подхвана атака и подаде към Божидар Краев, чийто пас остави съвсем сам в лявата зона Александър Георгиев. Крилото на Литекс центрира остро към Динко Митрев, който стигна до топката преди вратаря на Турция. Четин обаче реагира светкавично и затвори удара на Митрев. Десет минути по-късно тройна комбинация Георгиев - Митрев - Краев завърши с шут над вратата на последния. Три минути след началото на втората част Александър Георгиев пусна в коридор към Динко Митрев, но ъгълът пред нападателя бе твърде малък и шутът се оказа слаб. В 63-ата минута Георги Купенов изчисти от голлинията изстрел на Волкан Пала. Четири минути преди края Самет Гюн остана непокрит в наказателното поле, но прати топката край гредата.

В крайна сметка България завърши без загуба в турнира в редовното време, но за разлика от двубоя с Грузия сега нямаше късмет при дузпите. Следващите мачове на 16-годишните са в средата на май, когато гостуваме за два приятелски мача на Португалия.

Съставът на България (U16): Димитър Митов - капитан, Кристиян Джамов, Самер Алхусеин, Георги Купенов, Галин Ташев, Йордан Атанасов, Ангел Максимов, Стефан Аличков (57 – Виктор Пенчев), Божидар Краев (73 - Николай Минков), Александър Георгиев (79 - Даниел Димитров), Динко Митрев