Сензационно шампионът на България ЦСКА отпадна от турнира за Купата на България. "Червените" загубиха от Пирин (Благоевград) със 6:4 след изпълнение на дузпи, при това на собствения си стадион - "Българска армия". През първата част не бяха отбелязани голове.

В 58-та минута Маркиньос откри за ЦСКА, но 12 минути по-късно Спас Делев изравни. В редовното време, както и в продължението футболистите на "червените" направиха много пропуски. Най-чистите положения бяха пропиляни от Дормушали Саидходжа, Маркиньос, Тодор Янчев, Кирил Котев и Йордан Тодоров.

При изпълнението на наказателни удари Маркиньос направи решаващия пропуск, след което Галчев прати тима си Пирин на полуфиналите за купата на страната. По-рано днес за същата фаза на турнира се класираха Левски, Литекс и Миньор (Перник).