Отборът на ЦСКА продължава с победите си в контролните срещи. След като преди 2 дни разгроми последователно третодивизионните Сливнишки герой и Миньор (Бобов Дол) съответно с 6:0 и 9:0, днес "червените" победиха втородивизионния Академик (София) със 7:2.

Двубоят се игра на изкуственото игрище в комплекс "Царско село" в столицата. Срещата стартира в 11:30, а до края на деня "армейците" ще проведат още една контрола като съперник ще бъде друг тим от "Б" група - Рилски спортист.

Резултатът срещу "студентите" откри Флорентин Петре още в 1-ата минута, а Димитър Илиев добави второ попадение в 16-та. Академик успя да изравни след голове на Василев и Банов. Двата отбора се оттеглиха на почивката при 2:2.

През второто полувреме новото попълнение Митрески вкара от дузпа, а Петре отбеляза нов гол в 59-та минута. До края на срещата точни за вицешампионите бяха Виктор Морозс и Саидходжа и новото попълнение Гранден.