Българският младежки национален отбор претърпя второ поредно домакинско поражение в Европейските квалификации при 21 годишните. Тимът на Михаил Мадански бе разгромен с 1:5 от Словения и се свлече на предпоследното 5-то място в група 2 с 8 точки.

Словенците напълно заслужено стигнаха до убедителната победа, тъй като играха много по-комбинативно, по-бързо и по-точно. Българският отбор опита да се противопостави, но пропусна няколко добри възможности за гол и оттам настроението в редиците падна.

В 24-ата минута превъзходството на гостите беше материализирано, като Пучко откри резултата, след като се пребори със Стефан Велков. Пучко получи пас от Вучкич, избяга от защитника на Славия и прати топката по диагонала зад вратаря Конов.

Само четири минути по-късно обаче Александър Колев изравни с глава. Той засече центриране от дясно на Едисон Йорданов и от 7 метра, изпреварвайки защитник на гостите, се разписа за своя трети гол в кампанията. В ответната атака обаче словенците по чудо не вкараха втори гол, като вратарят Конов спаси удар на Пучко.

Логичното обаче се случи в 34-ата минута и гостите отново излязоха напред в резултата след невероятна грешка на Илия Мунин. Той се препъна сам при единоборство с Йеленич, който излезе сам по диагонала и много добре насочи кълбото до гредата на Конов- 1:2.

В 56-ата минута Радослав Кирилов подаде на Колев, който стреля, но Юг спаси с крак и изби топката в корнер. Веднага след това Симеон Славчев с глава се размина с изравнителен гол.

Гостите обаче нанесоха своя удар в 64-ата минута чрез футболиста на Милан Жан Бенедичич, който паднал от 5 метра прати топката през краката на вратаря Конов в мрежата за 1:3.

Резултатът придоби срамни измерения в 74-ата минута, когато Елвис Братанович вкара на празна врата. Цялата защита проспа центриране от ляво на Миха Блажич към Вучкич. Той свали топката на три метра от голлинията и Братанович необезпокояван с глава покачи на 1:4.

В добавеното време словенците вече и с човек повече заради червен картон на Милен Гамаков, стигнаха до 5-ти гол. Братанович се промъкна зад бавния Илия Миланов, копна топката над вратаря Конов и тя спря в мрежата.