Селекционерът на Дания Мортен Олсен изрази разочарованието си от равенството 1:1 срещу България в Копенхаген в мач от група "Б" на световните квалификации.

Олсен заяви, че след този резултат Дания трябва да спечели всичките си оставащи мачове, ако иска да се класира за финалите на Мондиал 2014.

Домакините имаха превъзходство на стадион "Паркен" през първото полувреме, но българският вратар Николай Михайлов на няколко пъти се намеси решаващо.

През втората част датчаните допуснаха повече грешки и Станислав Манолев откри резултата при бърза контраатака в 51-ата минута. Десетина минути по-късно Даниел Агер изравни от спорна дузпа, но до края възпитаниците на Олсен така и не успяха да затруднят сериозно българите.

"Не сме доволни. Трябваше да си осигурим победата още през първото полувреме. Имахме достатъчно шансове, особено преди почивката, но не не възползвахме. През втората част в играта ни липсваше организация", коментира Олсен.

"Ако бяхме победили България, със сигурност щяхме да направим голяма крачка към Мондиал 2014. За съжаление цялостното ни представяне не беше добро, въпреки желанието ни. Технически допуснахме доста брак, точността на подаванията ни не беше на ниво. С такава игра трудно можеш да спечелиш срещу отбор, който се представя много добре. С оглед на ситуацията трябва да спечелим всичките си оставащи пет мача, ако искаме да се класираме на второто място в групата, а с това и на плейофите. Нищо не е загубено. България има труден мач като гост на Италия, а Чехия и Италия трябва да играят два пъти помежду си, което означава, че ще загубят точки", коментира Олсен.

Италия е лидер в групата с 13 точки, България е на второ място с 10 точки и мач повече, пред Чехия с 8 точки и Дания с 6 точки. Групата се допълва от аутсайдерите Армения и Малта.