Младежкият национален отбор на България победи с 3:1 младежите на Азербайджан в контролна среща, играна в Ловеч.

Головете за успеха вкараха Антон Карачанаков в 29-ата минута и Живко Петков в 61-ата и Милен Гамаков в 90-ата. За гостите точен беше Амит Гулузаде в 81-та минута.

Възпитаниците на селекционера Михаил Мадански бяха по-активни и логично стигнаха до успеха. Първото положение обаче бе пред българската врата и в 11-ата минута Тургул Ерат навлезе в наказателното поле на нашите, но ударът му срещна дясната греда на вратата, пазена от Димитър Евтимов.

В 27-ата минута Ивайло Чочев навлезе в наказателното поле, но вратарят на гостите предотврати опасността. Две минути по-късно Антон Карачанаков отново беше изведен в наказателното поле и този път прати топката във вратата на Азербайджан за 1:0.

Чочев можеше да удвои преднината на българите малко преди почивката, но от точката на дузпата стреля над гредата.

И в началото на второто полувреме българите продължиха да доминират и създадоха няколко опасности пред вратата на гостите. В 61-ата минута Живко Петков беше намерен непокрит в наказателното поле и с хубав удар удвои преднината на младите "лъвове".

Едва тогава гостите от Азербайджан изнесоха играта далеч от наказателното си поле и се опитаха да променят негативния за тях резултат. Нашите обаче се справиха с опасностите и дори организираха няколко добри контраатаки. Все пак в 81-ата минута Амит Гулузаде от пряк свободен удар намали на 2:1.

Крайното 3:1 оформи Милен Гамаков в 90-ата минута. Чочев проби и стреля, вратарят отби, но Гамаков прати топката в мрежата му.

България: Димитър Евтимов, Ангел Грънчов, Антон Недялков, Георги Терзиев, Асен Георгиев, Симеон Славчев, Живко Петков, Радослав Кирилов, Ивайло Чочев, Антон Карачанаков, Мартин Райнов (Божидар Васев, Александър Колев, Милен Гамаков, Иван Горанов, Илиян Муин, Ерик Почански).

Азербайджан: Андрий Попович, Славук Атухасов, Тарлан Гулиев, Урфан Абасов, Елвин Юнусадев, Таскин Илтев, Емин Мехтиев, Абдула Абсиев, Тургул Ерат, Тивур Темелтуш, Мирусеин Сеидов.