Младежкият национален тим завърши 1:1 с руския Амкар (Перм) в приятелска среща, играна на терена на хотелския комплекс Царско село. Проверката бе с времетраене 60 минути. За тима на Александър Станков се разписа халфът на Литекс Ивелин Попов, който бе точен в 13-ата минута при добавката на изпуснатата от него дузпа. В 18-ата минута Виталий Гришин изравни след колективна грешка в защитата на “трикольорите”. От по-малко от 10 метра Гришин направи безпомощен стража Илия Николов. Вратарят на Хасково замени малко преди това Николай Михайлов, който контузи своето рамо. В последната минута на първото полувреме реферът Николай Йорданов изгони Илдар Ахмедянов от гостите, който изрита Ивелин Попов и получи втори жълт картон. През второто полувреме българите опитаха да вкарат нов гол и Веселин Стойков и Дормушали Саидходжа бяха близо до гол, но късметът не беше на тяхна страна. Гришин изтърва едно голово положение за Амкар съвсем накрая.

България (Мл) – Амкар 1:1