Локомотив (Пловдив) се класира за полуфиналите в турнира за купата на България, след като постигна втора побед над Добруджа в реванша.

"Смърфовете", които спечелиха преди седмица като гости с 3:0, без много усилия спечелиха домакинството си с 2:0.

Първата опасност на двубоя в Пловдив започна с опасност пред вратата на домакините, но Василев останал сам срещу Акалски стреля в аут.

Локомотив успя да открие резултата в 28-ата минута чрез Мендес, който с глава засече подаване на Илиадис.

През втората част домакините успяха да увеличат преднината си в 62-ата минута след попадение на Крис Гади, който в опита си да центрира изненада вратаря Конов.

В 86-ата минута резервата Христов от Добруджа получи директен червен картон за груб фаул срещу Диего.