Шампионът Левски завърши 1:1 с руския Спартак (Москва) в контролна среща. Проверката бе втора за „сините” по време на лагера в Израел. Павлюченко изведе Спартак напред в резултата с гол в 19-ата минута. В началото на второто полувреме Димитър Телкийски успя да изравни.

Първото полувреме премина под диктовката на Спартак. Московчани започнаха силно срещата и взеха инициативата. Още в 4-ата минута Калиниченко можешe да изведе руснаците напред, но Митрев спаси. В ответната атака Домовчийски се оказа в опасна близост до вратата на Спартак, но се успя да нанесе опасен удар. В 19-ата минута тимът на Владимир Федотов поведе в резултата. Торбински намери Роман Павлюченко и нападателят на московчани откри резултата. След гола отново Спартак владееше инициативата. В края полувремето Левски заигра по-добре, но въпреки това не успя да стигне до опасно положение пред вратата на Хомич.

Второто полувреме започна отлично за Левски и новата единадесеторка на Станимир Стоилов бързо изравни резултата. Това стана в 49-ата минута, когато Седрик Бардон изведе Телкийски сам срещу вратаря на Спартак. Мечо не пропусна и направи резултата 1:1. До края на двубоя и двата отбора имаха своите шансове, но до нов гол не се стигна. Така Левски записа престижно равенство.

ЛЕВСКИ – СПАРТАК (М) 1:1
0:1 Павлюченко (19)
1:1 Телкийски (49)