Българският шампион Левски за втора поредна година ще бъде поставен в 3-ия предварителен кръг на Шампионската лига. Чудесната новина за сините дойде, след невероятно драматичното развитие в последния кръг на френската Лига 1. Там последната квота за най-престижния европейски турнир отмъкна тимът на Тулуза, който има по нисък коефициент от отбора на Мъри Стоилов. Това означава, че шансът Левски да пробие в групите става изключително голям, защото 25-кратните шампиони се разминават с някои от грандовете на Европа, които можеха да им се паднат.

В компанията на поставените са още английските Ливърпул и Арсенал, френският Олимпик (Марсилия), немският Вердер, италианският Лацио. Представителите от Испания още не са известни. Единият се очертава да е Валенсия, които вероятно ще завършат 4-ти. За първите две места обаче се борят три отбора – Реал, Барселона и Севиля. Изгубилият тази битка също отива в 3-тия предварителен кръг. „Сините” избягват още Селтик и Глазгоу Рейнджърс от Шотландия, Бенфика от Португалия и други.

Възможните съперници на Левски пък са далеч по-безобидни, като най-опасни изглеждат тимовете на Фенербахче, Спарта (Прага) и Динамо (Букурещ). Много по-приятни, на пръв поглед са Апоел (Никозия), Дебрецен и Динамо (Загреб).

ТЕОДОР МИХАЙЛОВ