България победи Казахстан с 2:1 в приятелска среща, играна на стадион "Орталик" в Алмати. Това бе втори пореден успех за възпитаниците на Любослав Пенев в контролите, след като миналата седмица те се поздравиха с победата и срещу Япония.

Следващата контрола на нашите е срещу Македония в Скопие на 14 август.

Първите 20-ина минути на мача преминаха без особени опасности пред свете врати. В началото домакините опитаха да контролират топката повече, но момчетата на Любослав Пенев не позволиха това и постепенно наложиха натиск на съперника си.

В 16-ата минута дори Божинов успя да прати топката във вратата на съперника, но имаше засада и попадението не бе зачетено. Все пак България можеше да претендира за дузпа, тъй като преди това Валери Божинов бе задържан в наказателното поле от противников бранител, но главният съдия не свири нарушение.

След почивката нашите нанесоха своя удар в разстояние само на пет минути - първо Георги Илиев откри резултата в 55-ата минута с хубав удар, който свари неподготвен влезлия като резерва вратар Мокин.

Само пет по-късно пък Иван Иванов увеличи преднината на нашите с 4-ия си гол за националния отбор. Домакините все пак стигнаха до почетно попадение минута преди края на редовното време, когато резервата Дмитрий Шомко преодоля Пламен Илиев, фиксирайки крайното 2:1 за България.

Казахстан - България 1:2
0:1 Георги Илиев (55)
0:2 Иван Иванов (60)
1:2 Дмитрий Шомко (89)

КАЗАХСТАН: Сиделников (46-Мокин), Дмитренко, Нурдаулетов (85-Шахметов), Киров, Горман, Мулдаров, Коробкин, Логвиненко (67-Недашковский), Нугалиев (46-Шомко), Консбаев (73-Шабалин), Хижниченко (46-Гридин)

БЪЛГАРИЯ: Илиев, Й. Минев, Манолев (71-Делев), Александров, Иванов, В. Минев, Дяков, Гаджев, Г. Илиев (75-Златински), Божинов (55-Мицански), Попов