Треньорът на Черноморец Георги Василев даде мнението си след загубата на неговия тим от Черно море с 1:2 в мач от 20-ия кръг на "А" група.

"Неуспешен дебют за мене, случва се. Не правим трагедии. Смятам, че през второто полувреме играхме по-добре. През първата част имахме териториално превъзходство, а и шансът ни изневери. Първия гол падна след рикошет, а вторият- това дузпа ли е? Изгледах записа и мога да ви кажа, че по-смешна дузпа никога не съм виждал.

Връщам се в българския футбол и първото нещо, с което се сблъсквам, е съдийството. И това е съдийството на най-добрия български рефер! Как може това да бъде дузпа!? Това е ключов момент в срещата, защото дава двойно предимство на противника, резултатът става 2:0. Изгледах и нашата ситуация, може би е малко повече дузпа нарушението срещу Койта, но също бих я нарекъл пресилена.

В 58-ата минута оставям на страна ударът на Хайри срещу вратаря, но секунди по-рано има дузпа за нас. Това, че вратарят има право да играе с ръце в наказателното поле, не му позволява да става откровено боксьор.

Ситуацията в Черноморец не е случайна. Тя е плод на някои промени, доста основни хора от средата на терена, са напуснали. От друга страна, след афиширането на амбиции, напрежението става по-голямо. От трета страна - отборът имаше тежка програма на старта - мачове с Левски и ЦСКА, откъдето излезе със загуби.

И после поражението от Севлиево донесе истински срив. Но смятам, че играчите имат сили да се вдигнат от тази негативна ситуация.

Първо ще направим преценка на положението, кое е било добро и кое - лошо. А за Славия ще мислим в следващите дни.

Върнахме в състава отстранените играчи и смятам, че не сбъркахме с Хайри и със Зайц. В това положение нямаме основание да се лишаваме от никакви играчи", заяви той.