Лукой Академик в сряда се изправя срещу фаворита в групата Билбао Баскет в среща от втория по сила баскетболен континентален клубен турнир Еврокъп. Двата тима вече се срещнаха веднъж в в София, като испанският тим записа победа 85:64, с много силна игра през втората част, след като на полувремето имаше само една точка аванс.

В класирането Билбао е лидер с пълен актив от 3 победи, докато Лукойл Академик е на 3-та позиция с 1 победа и 2 загуби. Между тях е черногорският Будучност с 2 победи и 1 загуба.

Въпреки разгромната победа в София, една от звездите на Билбао и доскорошен испански национал Алекс Мумбру бе категоричен, че предстоящият двубой "няма да е лесен".

"Със сигурност българите са малко наранени след загубата си у дома, но ние направихме голям мач в София. Хората си мислят, че като сме спечелили с 20 точки разлика там, сега ще спечелим лесно, но няма да е лесно. Там играхме много добре в защита, направихме много силен край на мача, а и те правеха много грешки. Със сигурност обаче сега ще са по-мотивирани и ще дойдат тук за победа. Ние обаче искаме да сме в топ 16 на турнира и нямаме право на грешка у дома. Целта е да печелим всички мачове", коментира Мумбру, който бе част от отбора на Испания, стигнал до сребърните медали на Олимпийските игри в Пекин през 2008 г, до златния медал на световното първенство през 2006-а и до европейската титла през 2009-а.

От състава на Билбао заради контузии ще липсват двама играчи – гардът Раул Лопес и френското крило Адриен Морман.

"Те двамата ще липсват. Адриен има способността да увлича много съперници и да ти оставя големи пространства на игрището, докато за Раул думите са излишни. Винаги участва във всички фази на играта, води отлично мача, знае какво трябва да прави и накрая обикновено завършва с кош, това са нещата, които обикновено накрая „убиват” съперника . Все пак имаме добър колектив и мисля, че ще компенсираме липсите", допълни Мумбру.