
На специална пресконференция днес организаторите на тазгодишния "HDI Мача на Звездите" обявиха съставите на отборите "Леденика" и "Акватек", които ще излязат един срещу друг в неделя (1 април) от 15,00 часа в зала "Универсиада" в София. Шоуто се провежда за четвърта година поред, като ще бъде ръководено от тримата най-добри български съдии – Владимир Цеков, Димитър Гологанов и Марин Механджиев.
През тази година официален гост на "HDI Мача на Звездите" ще бъде легендата на гръцкия баскетбол и настоящ старши треньор на европейските шампиони Панайотис Янакис. Той ще даде началото на срещата, а най-вероятно непосредствено преди шоуто ще даде и пресконференция за журналистите. Организаторите заявиха, че най-вероятно в зала "Универсиада" в неделя ще бъдат използвани и двете трибуни, тъй като се очаква сериозен интерес от страна на феновете.
Все още не е ясно кои ще бъдат точните участници в конкурсите за забивки и стрелба от тройката, както и как ще бъде структурирано шоуто. По думите на организаторите шестима състезатели ще пробват атрактивни изпълнения, а 8 ще стрелят от тройката, като поне във втората категория е ясно, че титлата си ще защитава миналогодишният номер 1 Тони Дечев от ЦСКА. На полувремето на двубоя случайно избран фен от публиката ще има възможност да спечели 10 000 лева в случай, че успее да вкара кош от центъра на терена. В случай, че не го стори през следващата година сумата за такъв вид изпълнение от страна на даден зрител ще скочи на 15 000 лева.
От днес са пуснати в продажба и билетите за шоуто. Те са на стойност 3 лева и могат да бъдат закупени предварително от бар "Funkytown", както и в деня на двубоя.
По време на пресконференцията бяха представени и екипите, с които ще бъдат облечени двата отбора. Тимът на "Леденика" ще играе в сив спортен екип, докато "Акватек" ще бъде в оранжево.
Общо 5700 души са гласували за определяне съставите на "Акватек" и "Леденика". По 9 от играчите във всеки отбор са избрани според волята на феновете, а останалите трима са избор на треньорите.
Отбор "ЛЕДЕНИКА":
3 Ламонт Джоунс*
5 Александър Боич
9 Георги Чековски
10 Георги Давидов*
14 Хрисимир Димитров
15 Тодор Стойков *
21 Бойко Младенов
22 Донта Смит*
31 Ристе Стефанов
32 Божидар Аврамов
41 Мате Скелин*
50 Дуейн Мортън
Отбор "AКВАТЕК":
1 Николай Върбанов
3 Александър Груев
4 Димитър Мираковски*
5 Роб Престън
6 Нинослав Тмушич
8 Станислав Славейков
9 Грег Даниелсън*
11 Йордан Бозов*
12 Златин Георгиев
14 Димитър Ангелов*
21 Стефан Георгиев
55 Тревър Харви*
*отбелязаните със звездичка играчи ще бъдат титуляри
РАЧО КОЛЕВ

