Лукойл Академик постигна победа над гостуващия Черно море с 87:65 (23:21, 23:7, 26:26, 15:11) в среща от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

"Студентите" са лидери в класирането с 24 точки, колкото има и вторият Левски.

Срещата бе равностойна само през първата част, след което шампионите решиха мача, печелейки втората четвърт с 23:7 точки. Дебют за домакините направи новото попълнение, който игра 22:32 минути и се отличи със 7 точки, 4 асистенции и 3 борби. Девин Грийн вкара 14 точки за победителите, а по 11 точки добавиха Брандън Хийт, Томас Масамба и Дарил Уоткинс. За варненци Лари Хол завърши със 17 точки и 9 борби, а по 14 точки реализираха Асен Великов и Любиша Върчел.

В другия мач от кръга Берое победи Черноморец с 98:88 (29:19, 22:22, 21:21, 26:26).

Домакините поведоха след първите 10 минути с 10 точки разлика, след което успяха да запазят аванса си до края. Уил Уокър завърши с 29 точки, 8 асистенции и 6 борби за Берое. Реджи Холмс добави 21 точки, а с 14 точки приключи Атанас Радев. За гостите Джеймс Тайлър направи "дабъл-дабъл" - 18 точки и 18 борби. Петър Ракович записа 16 точки, а 14 точки добави Константин Коев.