Монтана 2003 спечели срещу гостуващия Хасково 2012 със 76:57 (22:18, 17:8, 19:15, 18:16) точки в първия плейоф за бронзовите медали от Националната баскетболна лига. Играе се до две победи от три мача, а втората среща е в неделя от 18.00 часа в Хасково.

В двубоя интрига нямаше. След първите 10 минути, които бяха равностойни, домакините поведоха в резултата и постепенно увеличаваха аванса си.

На почивката баскетболистките на Монтана имаха преднина от 13 точки - 39:26, а в последните 10 минути аванса им достигна 23 точки при резултат 72:49.

За победителките Радостина Славова направи "дабъл-дабъл" - от 24 точки и 17 борби. Катя Кордова се отличи с 16 точки, 10 борби и 8 асистенции, а 15 точки и 8 борби завърши Милена Томова.

За Хасково Анита Тейлане записа 16 точки и 12 борби, а 15 точки вкара Николина Николич.