Лукойл Академик победи белгийския Шарлероа със 79:61, прекъсна лошата си серия от три поредни загуби и запази шансове за класиране сред най-добрите 16 отбора в турнира.

За българския шампион с чудесна игра отново се отличи Девин Гройн, който този път бе най-резултатен с 22 точки. Мохамед Абукар отбеляза 16, а Дерил Уоткинс – 14.

За домакините от Белгия най-много точки записа Мат Уолш, който се отличи с 14, а Дерик Алън вкара 12 точки.
Първата част бе много силна за Лукойл и след нея момчетата на Марин Докузовски водеха с 29:13. „Студентите” доминираха и през втората част и почивката дойде при 47:28.

След почивката Шарлероа заигра по-добре и намали изоставането си до 46:60 след 30 минути игра. Последната част обаче отново бе под контрола на българския шампион и мачът заслужено завърши 79:61 за тях.

Успехът запази шансовете на Лукойл Академик за класиране сред най-добрите 16 отбора във втория по сила баскетболен турнир в Европа. За целта „студентите” трябва да бият Будичност в последния си мач от групата, а Билбао Баскет също да бие тима на Павлин Иванов.