Шампионът Лукойл Академик спечели безпроблемно домакинския си мач от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига на България за мъже. "Студентите" се наложиха с 95:68 срещу Ямбол.

Лукойл започна ударно и поведе с 18 точки разлика още в първата част, а добрата игра под коша на шампионите беше решителният фактор в този мач. Те спечелиха общо 38 борби, 12 от които бяха дело на Дерил Уоткинс, а освен това стреляха при 48 процента успешни опити. Уоткинс добави и 21 точки за своя "дабъл-дабъл", докато в статистиката за Лукойл водач беше Боян Попович с 22 пункта. За гостите от Ямбол 21 точки наниза Мартин Дурчев.

Лукой Академик е на върха на класирането с две точки повече вторият Левски, който победи Рилски спортист с 85:61 в дербито на кръга. Победата в зала "Универсиада" е първа за "сините" над тима от Самоков през редовния сезон.

Домакините започнаха нервно мача и изоставаха с две точки след първата четвъртина, но добрата игра в нападение обърна мача до почивката. Младен Пантич блесна с чудесна игра в защита и завърши двубоя с "дабъл-дабъл" при 23 отбелязани точки и 11 спечелени борби, а неговите съотборници в Левски стреляха при 49 процента успеваемост към противниковия кош. Павел Иванов поведе Левски към пълен обрат и разгром в последната четвъртина със сбор от 29 точки, а Димитър Ангелов завърши с 27. За Рилски спортист най-резултатен беше Анжело Колаоро с 19 точки.

Загубата костваше на Рилски спорист третото място във временното класиране. На тази позиция се изкачи Балкан, който надигра Черноморец с 85:70.