Шампионът Лукойл Академик (София) победи като гост Спартак (Плевен) с 91:75 (23:16, 21:18, 35:19, 12:22) точки в среща от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Марин Докузовски са начело в класирането с 9 победи и 1 загуба.

В срещата интрига нямаше, тъй като "студентите" водеха убедително през всичките 40 минути.

За шампионите, който играха без капитана си Тодор Стойков, който получи почивка, петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив. Девин Грийн се отличи с 25 точки и 8 борби, Дарил Уоткинс направи "дабъл-дабъл" - 19 точки и 12 борби, 15 точки вкара Николай Колев, 13 точки реализира Веселин Веселинов, а Брендън Хийт записа 10 точки и 5 асистенции.

За плевенчани Симеон Ценов вкара 16 точки, Александър Дяковски - 12 точки, а 11 точки добави Илия Станков.