Отборът на Левски разгроми Спартак (Плевен) в среща от Първата шестица мъжкото баскетболно първенство на България със 106:88(27:22, 18:20, 35:18, 26:28), като по този начин се изкачи на трета позиция във временното класиране.

Капитанът на Левски Стефан Георгиев бе най-резултатен с 24 точки и 16 борби, Станислав Славейков добави 17, а Робърт Престън се отличи с 16 за успеха на домакините. Хрисимир Димитров наниза 19 точки, Александър Дяковски добави 18 точки, а Бранимир Тотев завърши с 11 пр поражението на Спартак (Плевен).

След равностойно и оспорвано първо полувреме треньорът на гостите Дарин Великов си изпусна нервите, оспори съдийско решение и беше санкциониран с жълт картон две минути преди края на частта.

В този момент "сините" водеха с три точки, но Лукашин Живкович беше точен при четири наказателни удара, а при последвалото притежание на топката, Левски вкара кош за нови две точки и по този начин разликата нарасна на цели девет точки.

През втората част домакините наложиха пълно господство и в третата част смазаха противника си с 35:18. Плевенчани рухнаха, а Левски активизира защитата си, заложи на далечна стрелба и в края на частта поведе с 20 точки при 80:60.

В последните минути авансът на Левски като цяло се запази, тъй като играта вървеше кош за кош. Малко преди сирената "сините" регистрираха най-голямата разлика от 24 точки при 105:81, но след това гостите успяха да я намалят за крайното 106:88.