Шампионът Лукойл Академик победи домакина Черноморец (Бургас) с 90:70 (13:20, 34:11, 27:17, 16:26) в изтеглен мач от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Така гостите записаха 22-и успех за сезона и уверено водят в класирането с 46 точки. Втори е Левски с 42 точки и мач по-малко.

Бургазлии изненадващо започнаха по-добре мача и след първата четвърт взеха аванс от 20:13, като запазиха преднината си в резултата до 28:26 в 14-ата минута. След силна серия от 16:0 точки във втората половина на втората част шампионите се оттеглиха на почивка при 47:31 в своя полза.

Гостите продължиха да доминират и минута преди края на третата четвърт стигнаха и до най голямата си преднина от 28 точки при 72:44. Към края играчите на Лукойл отново понамалиха темпото и позволиха на съперника да направи загубата си по-почетна.

Най-добър за гостите беше Димитриос Харитопулос, който се отличи с 30 точки и 11 борби. Дарил Уоткинс също записа "дабъл дабъл" с 13 точки и 12 борби. Джеймс Тайлър беше най-добър за Черноморец с 19 точки и 10 борби. Богдан Андонов завърши с 15 точки.