Ефес Истанбул победи АЛБА (Берлин) като гост с 91:86 (28:24, 22:22, 18:22, 23:18) в мач от десетия кръг в група "Е" на баскетболната Евролига. Така турският клуб оглави класирането с 18 точки и при победа в следващия си домакински мач срещу аутсайдера Бамберг (Германия) ще си гарантира класиране за фазата на елиминациите.

Двубоят в германската столица премина на приливи и отливи. Домакините стартираха отлично със серия от 10:3, но постепенно съперникът овладя инициативата и в средата на втората четвърт обърна до 42:33.

Със серия от 12:0 АЛБА отново дръпна с 64:58 в третата част, но до края й Ефес стигна до равенство при 68:68. Така мачът трябваше да бъде решен в последната четвърта част. Две минути преди края резултатът беше равен при 81:81, но след това последва серия от 8:2 точки за турците, което се оказа решаващо.

Джордън Фармър беше най-полезен за успеха на гостите с 23 точки, а Семих Ерден добави 12 точки и 8 борби. За домакините Дашон Ууд завърши с 24 точки и 5 асистенции, а Зак Морли допринесе 12 точки. Загубата елиминира АЛБА от турнира.

ЦСКА (Москва) запази шансове да продължи напред след убедителен успех със 78:58 (23:18, 23:17, 16:12, 16:11) над последния в класирането Бамберг. Сръбските легионери Владимир Мицов и Ненад Кръстич вкараха по 17 точки за руснаците, а Милош Теодосич се отличи с 16 точки и 8 асистенции. За Бамберг, който допусна десета поредна загуба, с 16 точки най-резултатен беше Шарод Форд.