Дунав 8806 победи Монтана 2003 с 83:67 (19:20, 22:13, 24:17, 18:17) точки в мач от първенството на Националната баскетболна лига за жени.

Домакините започнаха мача много силно и в третата минута вече водеха с 8:0, а до средата на първата част увеличиха преднината си на 9 точки - 14:5. До края й обаче гостите стопиха разликата и дори поведоха с точка - 19:20.

Решаваща за домакините се оказа втората част, където след първите пет минути имаха преднина от 10 точки - 34:24. На почивката резултатът вече беше 41:33 в полза за русенки, а през третата част момичета на Георги Божков увеличиха преднината си на 15 точки - 65:50. В последната четвърт русенки отново превъзхождаха състезателките на Монтана и заслужено спечелиха мача с резултат 83:67.

За Дунав Мерике Андерсон вкара 18 точки, а Кристина Сантяго отбеляза 17 точки. Новото попълнение в русенския отбор Радостина Димитрова се представи успешно, като записа три тройки от четири опита, а отбеляза общо 14 точки.

Със същия актив завърши и Аманда Джонсън От Монтана най-резултатни бяха Катя Кордова, която записа 18 точки, а по 13 точки вкараха Радостина Славова и Милена Томова.

Нефтохимик 2010 пък постигна 14-а поредна победа, след като надделя над Рилски спортист с 91:47 (19:24, 19:5, 21:12, 32:6) точки. Отборът от Бургас е начело в класирането с пълен актив от 28 точки и без поражение от началото на сезона.

Изненадващо баскетболистите на Рилски спортист спечелиха първата част с 24:19, след което до края на мача вкараха общо 23 точки срещу 72 за съперничките им.
За победителките Ашли Гейл завърши с 21 точки и 16 борби. Тани Робинсън добави 17 точки и 9 борби, а Анета Митева вкара 13 точки. Най-резултатна за домакините стана Кристина Пейчинова с 14 точки. Цветелина Николова се отличи с 13 точки, а Ан Фаръл с 12
точки.

В Стара Загора Берое отстъпи пред Левски с 57:66 (18:27, 11:18, 17:13, 11:8) точки. Баскетболистките на Стефан Михайлов водеха през целия двубой като още на почивката имаха аванс от 16 точки - 45:29. Най-резултатна за Левски беше Радослава Бъчварова с 18 точки. Шарел Алън добави 13 точки, а Нели Пашева се отчете с 12
точки. За домакините със 17 точки завърши Галина Георгиева. 16 точки вкара Ралица Нанева, а 10 точки реализира Гергана Колева, предаде БТА.

В следващия кръг е голямото дерби Нефтохимик - Дунав. Двубоят е на 19 януари от 18 часа в Бургас.