Черно море порт Варна допусна инфаркта загуба от Балкан (Ботевград) с 67:74 точки, независимо че почти през целия мач водеше в резултата. Гостите успяха да отмъкнат победата в последната четвърт в двубоя от 12-ия кръг на НБЛ.

Двата отбора изиграха слаба първа част, а стрелбата им бе повече от лоша. След като си размениха по един кош в началото на двубоя до средата на четвъртината и домакините и гостите не успяха да реализират точки, независимо от многото опити за стрелба.

След близо 6 минути игра играчите на Черно море порт Варна се разиграха и отбелязаха 8 поредни точки и поведоха с 11:3. Домакините заслужено взеха първата част с 15:7. През втората четвърт играта бе равностойна, но повече грешки в стрелбата допускаха домакините. Гостите постепенно намаляваха изоставането си и малко повече от 4 минути преди края авансът на Черно море порт Варна бе само точка - 26:25.

Последваха четири изравнявания на резултата, а на полувремето домакините водеха с 35:31. След почивката Балкан успя да изравни резултата при 37:37, но домакините отново си върнаха аванса от няколко точки.

Черно море порт Варна поддържаше преднината си, която минута преди края на частта бе 10 точки, но след две неуспешни техни атаки гостите намалиха изоставането си преди последната четвърт на 6 точки 56:50.

Гостите започнаха по-добре последната четвърт и за три минути и половина игра успяха да изравнят резултата при 59:59. До края на мача Балкан не остави никакви шансове за домакините, които показаха в последните минути безобразна стрелба и логично изпуснаха победата.