Черно море порт Варна записа седма победа в Националната баскетболна лига. Варненци се справиха без никакви трудности TЕСИ България с 84:55.

За домакините Йоргос Галиотос завърши с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 18 борби, а Станислав Чонков беше най-резултатен с 14 точки.

През първата част варненци не срещнаха особени трудности и диктуваха положението на игрището. Играчите на Черно море обаче показаха слабостите си от предишните срещи - лоша стрелба и ниска успеваемост при изпълнение на наказателните удари.

Младите надежди на България пък показаха добри изпълнения и не позволяваха на Черно море да вземе сериозен аванс. Домакините спечелиха първата четвърт с кош на Лари Хол със сирената с 24:16.

Варненци заиграха по-добре през втората част и към средата на втората четвърт авансът им достигна 15 точки - 33:18. На полувремето домакините имаха аванс от 12 точки - 44:32. През първите две четвърти много добре за Черно море порт Варна се представи Йоргос Галиотос, който на почивката имаше 11 точки и 14 борби.

Домакините на практика решиха изхода от срещата в третата част, спечелена от тях с 22:12. Играчите на Черно море порт Варна доминираха и продължиха да трупат преднина, която четири минути и половина преди края на третата част достигна 20 точки - 57:37.

Преди последната част домакините водеха с 22 точки - 66:44. През последната четвърт варненци отново доминираха, а преднината им нарасна до 31 точки при 78:47. До края на срещата баскетболистите на Черно море порт Варна нямаха проблеми и спечелиха седмата си победа в първенството.

ТЕСИ България пък допусна 17-о поредно поражение и остана на дъното.

Среща от 17-ия кръг на Националната баскетбол на лига при мъжете:
Черно море порт Варна - ТЕСИ България /20/ 84:55 (24:16, 20:16, 22:12, 18:11)
най-резултатни - Станислав Цонков - 14 т. /Черно море порт Варна/; Николай Стоянов - 11 т. /TESY България /20/;