Срещата между Дунав 8806 и Берое 07, от 6 кръг на НБЛ за жени, премина без изненади. Домакините спечелиха мача със 79:63 (26:17, 21:23, 9:8 и 23:15), въпреки скорошния двубой за "ФИБА Еврокъп" с Динамо (Курск), и така завоюваха четвъртата си победа.

До средата на първата четвърт играта вървеше кош за кош. След това Дунав направи серия от 9:2 и се откъснаха напред в резултата.

През втората част на мача гостите от Берое правеха опити да намалят разликата, която на почивката се оформи на 7 точки. През третата четвърт на срещата старозагорки успяха да стопят преднината, но домакините се окопитиха и бързо се откъснаха отново напред в резултата.

Решаваща за крайния резултат се оказа последната четвърт от двубоя, когато Дунав успя да направи серия от 11:0, която ги изведе напред в резултата със 17 точки.

Въпреки добрата защита на старозагорки, момичетата на Георги Божков играха мобилизирано в подкошието, където регистрираха 11 борби и 14 точки актив.

Американките отново блеснаха, като Кристина Сантяго завърши с 21 точки, Аманда Джонсън записа 20 точки и 10 борби.

За гостите от Стара Загора по 16 точки вкараха Тина Димитрова и Биляна Савич.