Мъжкият ни национален отбор по баскетбол записа втора победа в европейските квалификации. Момчетата на Константин Папазов се наложиха над Исландия с 88:59 (23:13, 21:15, 21:12, 23:19) точки във Варна.

Най-полезен бе Деян Иванов, който завърши с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 13 борби. Иван Лилов отбеляза 14 точки, а Калоян Иванов добави 12. За гостите най-резултатен бе Якоб Сигурдарсон с 19 точки.

Двата отбора започнаха предпазливо срещата и допускаха много грешки в началото на мача. България поведе с 1:0, но първите точки от игра нашият отбор реализира след почти 3 минути игра чрез Иван Лилов. Домакините поведоха с 6:2, но допуснаха гостите да поведат в  резултата при 6:7. След равенство при 7:7 двата отбора си размениха по една тройка, след което настъпиха силните
минути на домакините. Националите ни отбелязаха 10 поредни точки и дръпнаха с 20:10 в резултата. България завърши първата четвърт с тройка на Чавдар Костов и имаше аванс от 10 точки - 23:13, преди втората част.

В началото на втората четвърт играта бе равностойна. Двата отбора си размениха по една тройка и няколко коша, след което домакините отбелязаха 8 безответни точки и поведоха с 16 точки при 38:22. С тройка на Божидар Аврамов секунди преди края на втората част България се оттегли на почивката с аванс от 16 точки - 46:28.

Националите ни започнаха отлично третата част и вкараха 6 бързи точки, с което поведоха с 22 точки - 50:28. Домакините продължиха да трупат преднина, която 3 минути преди края на третата част бе 27 точки - 60:33. Преди последната четвърт България водеше с 25 точки - 65:40.

След размяна на по три коша в началото на последната четвърт българите отново показаха, че са поне класа над гостите и успяха да поведат с 29 точки при 75:46. До края на мача българите нямаха никакви проблеми и заслужено спечелиха двубоя, който бе наблюдаван от президента на федерацията Георги Глушков.

Следващата среща на България е на 10 август (събота) отново във Варна срещу Румъния.