Баскетболистите на Левски завършиха редовния сезон с победа над Черноморец с 88:71 в среща от последния 27-и кръг.

Срещата беше без кой знае какво значение, тъй като е ясно, че акулите са осми и стартират плейофите срещу шампиона Лукойл Академик, а Левски ще завърши на втора позиция.

Началото на мача беше за Левски, но след няколко неуспешни стрелби и в двете посоки при 8:8 домакините взеха инициативата и със силна игра на Петар Ракович завършиха частта с 9 точки аванс- 21:12. Най-голямата преднина за Черноморец беше минута по-рано- 11 точки, 19:8.

Втората част обаче грешки и нарушения костваха този аванс и за Левски като по-опитен отбор не беше проблем да изравни до 34:34 и да излезе наперд на почивката 34:38. През второто полувреме на терена имаше само един отбор - този на столичани, които чрез сърбите Протич и Пантич реализираха основната част от атаките си.

Най-полезен за Левски бе Неманя Протич със 17 точки, а Младен Пантич добави още 14. За Черноморец топреализатор стана Кирил Райков с 20 точки.

Рилски спортист пък се наложи драматично с 99:95 над Берое. 45 секунди преди края на мача резултатът беше равен - 90:90, но успешен опит от зоната за три точки на Любомир Киров даде аванс на домакините. В веднага след това гостите направиха нарушение, а два пъти успешно изпълни от линията Тери Смит и в оставащите 25 секунди беройци нямаше как да стопят тези пет точки аванс.

При това положение Берое ще играе с Левски в плейофите, което беше последната въпросителна след този мач. Останалите двойки са Лукойл-Академик - Черноморец, Балкан - Черно море и Рилски спортист - Ямбол.