Шампионите от Лукойл Академик разгромиха Черно море порт Варна със 112:71 точки в мач от 22-рия кръг на Националната баскетболна лига при мъжете.

През първата четвърт играта бе сравнително равностойна до средата й, когато шампионите имаха аванс от 4 точки при 11:7. В крайна сметка Лукойл успя да вземе първата част с 28:16. "Студентите" на практика решиха изхода от двубоя в следващата четвърт, като в един момент преднината им стана 27 точки при 45:18. Така логично на почивката момчетата на Сашо Везенков водеха с 34 точки.

След подновяването на играта гостите набързо увеличиха преднината си до 43 точки при 71:28. През цялата трета част Лукойл Академик доминираше и преди последната
четвърт имаше повече от комфортна преднина от 41 точки - 83:42. В последната четвърт шампионите намалиха темпото, но поддържаха солидна преднина. И двата отбора заложиха повече на атракциите за публиката. В крайна сметка Лукойл Академик заслужено спечели двубоя.

Най-резултатен за победителите бе Димитриос Харитопулос с 23, а Веселин Веселинов добави 21. За Черно море Лари Хол се отчете с 19 точки.

Младежкият национален отбор постигна първа победа за сезона в Националната баскетболна лига. Момчетата на Любомир Минчев се наложиха в оспорван мач над Рилски спортист със 73:72 точки. За победителите по 14 точки вкараха Ангел Нацкин и Велислав Гълъбов, а 12 точки добави Николай Грозев. За Рилски спортист най-полезен беше Анджело Калояро с 23 точки и 8 борби.

Левски се наложи над Спартак (Плевен) като гост с 92:85
точки. Баскетболистите на Константин Папазов водеха в резултата през целия мач. Младен Пантич направи "дабъл-дабъл" - 27 точки и 11 борби за победителите, а Димитър Маринчешки се отличи с 27 точки и 13
борби за Спартак.

Трета поредна победа постигна Черноморец (Бургас), който спечели като гост на Берое (Стара Загора) с 94:82 точки. Най-резултатен за победителите бе Богдан Боев с 24 точки. Джеймс Тайлър направи "дабъл-дабъл" - 19 точки и 11 борби, а Иво Славчев добави 15 точки. За домакините Мич Картър завърши с 18 точки.

В друг мач Балкан (Ботевград) победи Ямбол със 79:74 точки. Гостите водеха почти до края на третата част. Домакините на няколко пъти стигаха до обрат, но тима на Ямбол поведе с 10 точки - 51:41 в 25-та минута. В последната четвърт играчите на Балкан взеха инициативата, поведоха със 7 точки - 73:66 и до края задължава аванса си.

За победителите Йордан Бозов се отличи с 26 точки. Атила Дос Сантош добави 13 точки и 8 борби, а Урош Петрович завърши с 10 точки. За гостите с 16 точки най-полезен беше Станислав Говедаров.