Според Движението за права и свободи, неграмотната част от населението би се затруднила да гласува с новата бяла бюлетина.

ДПС няма да загуби гласове, а напротив, ще спечели на предстоящите парламентарни избори повече, отколко на предишните. Тава каза депутатът от ДПС Ремзи Осман в предаването "Тази сутрин" на Би Ти Ви.

Според него, не е толкова важно въвеждането на интегрална бюлетина, а това че не могат да се правят подобни промени в избирателния закон в последния момент преди изборите.

"ДПС няма проблеми с 4-процентовата бариера, и вие го знаете, и когато ние поставихме въпроса включително и за бюлетината, не бива да се свързва само с турското малцинство. Да видим ромите. Тоест ние не бива да говориме само за проблема, че видиш ли бюлетината засяга само ДПС", каза Ремзи Осман и добави: "Недопустимо е за мене да приемаме закон и ние да не знаеме как ще изглежда бюлетината. Законодателят е длъжен да улесни избирателя, а не да го затруднява."