Камерунският нападател на Барселона Самуел Ето'о призна, че не знае кога точно ще изиграе първия си официален мач за сезон. 26-годишният голмайстор на „блаугранас" скъса бедрен мускул точно преди 3 месеца в двубоя за трофея „Жоан Гампер" с Интер (5:0). Африканецът вече тренира на пълни обороти със своите съотборници, но от медицинския щаб все още мълчат за датата на неговото завръщане на терена. „Чувствам се добре, работя упорито и изглежда, че съм в края на възстановяването. Много хора искат да знаят дали ще играя в събота, но във футбола нещата постоянно се променят и затова не зная. Важното е, че работя упорито. Ако не се върна днес, ще бъде утре или когато и да е", сподели стрелецът на каталунците в интервю за клубната телевизия Barca TV.

""„Страдам за втори път от тежка контузия в същия крак и затова не искаме да прибързваме, трябва да сме внимателни. Ще използваме цялото необходимо време, за да се постигне общата цел - както за Барса, така и за мен и моето семейство", сподели Ето'о.

Камерунецът бе питан и за своя приятел и най-коментиран човек на „Камп Ноу" последните месеци - Роналдиньо. „Роналдиньо е много спокоен. Смятам, че е човек с характер. Всички имаме трудности, но е важно да се раздаваме на терена. Хората искат много, защото знаят какво може да направи. Никой в света няма класата, която има Роналдиньо", заяви Ето'о.

В събота е каталунското дерби с Еспаньол на „Монтжуик". От 6 срещи като гост в Примера „синьо-червените" имат едва една победа и ще се опитат да развалят лошата серия извън „Камп Ноу".