
Жертвата е работила като продавачка в магазин и по първоначална информация не е била криминално проявена. Тя е живеела с мъж на семейни начала в столицата, съобщи Агенция "Фокус”.
Полицията отцепи част от местопрестъплението. На мястото на инцидента има полицейски коли, а следовател прави оглед в заградената територия.
Припомняме ви, че на 10 януари тази година, в София, с киселина беше залята 46-годишната Деница Шанова, стоматоложка на Националната финансово-стопанска гимназия. Паника обхвана района, където се случи инцидентът.
Покушения с киселина в столицата
На 12 ноември 2002 година с киселина беше залята рекламната мениджърка на модна агенция "Мегаталант".
Задържан за покушението беше таксиметровия шофьор Петьо Петков. През юни 2003 година съдът го оправда. Същият беше обвиняем, че е залял със сярна киселина журналистката Анна Заркова. Софийският градски съд му наложи мярка за неотклонение "подписка".