Съдът призна за виновен Виктор Илиев и го осъжда на 20 години затвор. Освен това съдът отне правото му да управлява моторни превозни средства за срок от 23 години.
Присъдата може да се обжалва пред Апелативния съд.
Той е превишил със 113 километра в час скоростта за движение и умишлено е причинил смъртта на сирийския лекар Иса Али и средни телесни повреди на други четирима, мотивира се съдът.
И определи случаят като много опасен.
При последната си дума Виктор Илиев поиска минималното наказание от съда. Делото се гледаше по съкратената процедура без разпит на свидетели и вещи лица. Според закона в такива случаи присъдата се намалява.
Този път обаче това не се случи, а причината е, че съдът призна Илиев за виновен в умишлено причиняване на смърт.
На 15 август миналата година в ранните часове сутринта, на столичен булевард със скорост 163 километра в час, Виктор Илиев влита в автобус на градския транспорт.
Според доказателствата 21-годишният мъж е дишал райски газ по време на шофирането, но това вещество не влиза в наредбата за наркотичните вещества и не утежнява наказанията. Тестовете за алкохол и наркотици на осъдения Виктор Илиев са отрицателни.


