Вчера до хотела на полското командване беше убит иракски полицай.
Вторият полет на американските авиолинии от Кувейт, с който снощи трябваше да се приберат още 77 от българските бойци, беше отложен от съображения за сигурност с 24 часа. Очаква се "Боинг"-ът на американските авиолинии да кацне всеки момент на летище "София".
Българи от първия пехотен батальон са участвали в отразяването на нападението срещу началника на полицията в Кербала генерал Абас. При опита за покушение е бил обстрелван неговият ескорт, от който има ранени иракски полицаи.
От пресцентъра на военното министерство съобщават, че бойците от втория батальон се включват все по-уверено в патрулирането и изпълнението на охранителните задачи. Очакват се промени в зоните за отговорност на батальоните в многонационалната дивизия под полско командване "Център-Юг" и преразпределение на някои от задачите. Предвижда се в нашия район да действа и полски батальон.
В база "Кило" успешно върви и подготовката на нови инженерни заграждения. Групата от 76 военнослужещи от първи пехотен батальон, които вчера се завърнаха от Кувейт в България с полет на американския самолет "Боинг-737", са настанени в поделение в Горна Баня. Днес екип от Военномедицинска академия извършва преглед на здравословното им състояние. На доброволците са направени кожни и кръвни изследвания. Източници от Военномедицинска академия съобщиха, че по първоначални данни сред рейнджърите няма болни и заразени с хепатит. Утре те ще бъдат транспортирани по родните си места.
