Наставникът на Славия Велислав Вуцов остана разочарован от резултата в първия мач на неговия тим от пролетния дял на "А'' група. "Белите" завършиха наравно 2:2 с Ботев (Пловдив).

"Не е това, което очаквах. През по-голямата част от второто полувреме владеехме средата на терена. Ние имахме и повече чисти голови положения в мача, докато Ботев ни вкараха от две полуситуации. Така че не може да се говори за равностоен мач.

За липса на късмет мога да говоря единствено при гредата, която улучихме в края на мача. И то защото топката не се върна при наш футболист. Другото мога да кажа, че не е изиграно както трябва. Имаме чиста ситуаиця при 1:0, която е реална за гол. След това в началото на второто полувреме Петър Димитров тръгна
да я стреля с левия крак, аз не мога да си обясня защо. За
втория гол на Ботев, ситуацията преди Огнянов да стреля, може би има фаул за нас, който не е отсъден. За да бъда категоричен обаче първо ще гледам видеозаписа", коментира треньорът на ''белите''.

Вуцов заяви също така, че доста от липсващите в Славия ще вдигнат нивото на отбора, когато се върнат в игра. Като един от тях той брои и нападателят Мирослав Антонов, който има административна пречка да прекрати окончателно отношенията си с Лудогорец.